Labe Arena

Rozhovory s veslaři

V průběhu práce na metodice veslování jsem přemýšlela jak oživit text. 

Rozhovory mi přišly jako zajímavý nápad, kterými bych obohatila poznatky z veslování, jež se v posledních třiceti letech odehrály. Oslovila jsem přední české veslaře, kteří mi ochotně věnovali svůj čas. Snažila jsem se maximálně přizpůsobit jejich časovým možnostem. Měla jsem připravené otázky, ale často nás osobní příběh zavedl jiným směrem. U trenéra Milana Dolečka jsem se snažila o důkladný pohled na filozofii trénování, kterou nikde nesdílí, přesto jde ruku v ruce s nejlepšími světovými trenéry současnosti, mezi které Milan patří.

Podobný přístup jsem zvolila i u Ondřeje Synka, který často poskytuje rozhovory do médií, jež se ptají pořád na to samé. Mě zajímala jeho cesta ke skifu, kde musel několikrát překonat legendárního Václava Chalupu, aby konečně mohl usednout na skifařský trůn nejen u nás, ale i na světě.

Nakonec jsem zařadila rozhovory s Přemkem Panuškou, který společně se mnou a Michalem Kurfirstem stál u zrodu Metodiky veslování. Přemek se nedávno vrátil ze čtyřletého angažmá v Německu, kde trénoval nej
lepší párové veslařky světa, přesto měl touhu společně předložit českým trenérům praktický text, ze kterého budou čerpat v následujících letech.

Rozhovory se konaly v průběhu let 2018-19 a vedla je Daniela Nacházelová