Labe Arena

Úvodem

Projekt Labské akademie veslování si dal za cíl připravit ucelenou publikaci věnující se metodice veslování od malých, pětiletých dětí až po juniory. Před sebou máte text, který se pokusil zachytit vývoj veslařské techniky a také metodiky sportovní přípravy. 

Text je psán záměrně tak, aby se dal dobře číst a byl pochopitelný i pro úplné začátečníky, nadšené rodiče, trenéry i samotné veslaře – závodníky.

Struktura metodiky je postavena od nejmenších k nejstarším, od úplných začátečníků k pokročilým s tím, že kapitolami můžete libovolně přeskakovat. Problematika veslování a veslařské techniky je v následujícím textu stručně vysvětlena tak, aby pokryla všeobecně platné základy, na kterých by se do budoucna mělo stavět v dalších verzích této metodiky. 

Součástí metodiky je i interaktivní aplikace s tréninkovým deníkem a praktickými ukázkami. Doufáme, že se začnete ptát a budete mít na budoucích seminářích a závodech dotazy, protože text v této podobě je živou formou, která může být velmi rychle aktualizována nebo doplněna.