Labe Arena

Veslování

ETAPA VŠESTRANNÉ SPORTOVNÍ PŘÍPRAVY

5-7 LET; začněte s nimi sportovat

Všestranná sportovní příprava pro děti v předškolním věku zahrnuje pohyb formou her. Využívají se principy zábavných základů, které rozvíjejí základní pohybové dovednosti (sílu, rychlost, koordinaci – pomocí pohybových her).

Vhodnými sporty jsou atletika, pohybové hry a základy gymnastiky (koordinační a dovednostní cviky – opičí dráha, hrazda, atp.). V tomto věku jde především o nastavení režimu, ve kterém se dítě těší dvakrát až třikrát týdně na trénink, kamarády a milého trenéra.

V tomto věku děti neveslují, veslování není součástí tréninku. Zcela výjimečně mohou děti veslovat za odměnu na trenažéru – pouze pro zábavu. V takovém případě je potřeba se dětem věnovat a nastavit zátěž na minimum. Zlehčení trenažéru dosáhneme omotáním igelitu kolem vnějšího obvodu větráku nebo přehozením vysokogramážní deky přes celý větrák, čímž se zamezí přívodu vzduchu (méně vzduchu = menší odpor). Také je potřeba dát dětem vhodnou aktivitu – nejlépe hry (rybičky) a kontrolovat děti v jízdě na sedátku "slajdu", protože mají tendenci se nadzvedávat.


Doporučené tréninkové zatížení

  • trénink 1-2x týdně (45 až 60 minut)
  • pouze všeobecná příprava
  • veslování na trenažéru zcela výjimečně (!) za odměnu
  • maximálně 2 hodiny týdně