Labe Arena
 

Labe aréna Štětí

Areál tréninkového centra na Labi je od račického kanálu je vzdálen pouhých 2,5 km. Labe je zde klidné, široké (druhé nejširší v republice) a mezi jezy poskytuje 11 km dlouhou trať. Skýtá tak ideální zázemí pro vodní sporty jakými jsou veslování a rychlostní kanoistika, což umocňuje i fakt, že v tato část Labe je dnes velmi sporadicky zatěžována lodním provozem.

Loděnice ve Štětí bude poskytovat úplné zázemí pro trénink na dlouhé vodě a také prostor pro sportování dětí a mládeže, kde by se děti měli věnovat jak všestrannému sportovnímu rozvoji, tak základům vodních sportů, včetně veslování a rychlostní kanoistiky.

Více informací ZDE.


V Račicích se nachází umělý závodní kanál, který byl vybudován v 70. a 80. letech minulého století usměrněním těžby písku v těžebním prostoru bývalé pískovny. Dnes patří k největším sportovním stavbám České republiky a svým významem přesahuje i hranice Evropy. Závodní dráha je dlouhá 2 km a konají se na ní četné domácí i mezinárodní závody, zejména ve veslování a kanoistice.

Areál prochází rozsáhlou dostavbou v souvislosti s blížícím se ME ve veslování 2017 a MS v rychlostní kanoistice v roce 2017. Jednou z priorit je i rozšíření tréninkové kapacity kanálu o “dlouhou vodu”, tj. tréninkovou dráhu násobně delší než je dráha v Račicích.

Více informací ZDE.

Labe aréna Račice

Pošlete mi e-mail